7 навчальних зон, які повинен мати кожен клас

У підготовці до нового навчального року потрібно врахувати безліч речей. Дуже часто часу вистачає тільки, щоб переглянути календарний план, стандарти, нові закони, продумати тестування, але пропонуємо подумати і про те, як організувати клас – розставити парти, розвісити дошки оголошень і систематизувати матеріали. Ви можете поєднати ці, здавалось би різні компоненти, у систему семи навчальних зон. Пропонуємо такі зони: Зона Відкриттів, Новин, Зона Матеріалів, Спільноти, Тиші і  Тематична Зона. Це допоможе вам створити певну систему, що заощадить Ваш час і буде підтримувати порядок у класі з першого ж дня.

classroom-488375_1920

number41

ЗОНА ВІДКРИТТІВ

Ця зона для всіх тих речей, які розпалюють уяву дитини. Вона може включати в себе – мистецькі і крафтові матеріали, диктофон, фотоапарат, магнітофон, настільні ігри як-от пазли, веселі книги та журнали.

Придумайте для дітей різні проекти, у яких вони можуть використовувати всі ці речі. Ви можете підсилювати цим креативність дітей, створивши певну атмосферу дослідництва. Попросіть їх намалювати те, що вони бачать, запишіть це і складіть список запитань, які у них виникають. Використовуйте ці дані для планування уроків в майбутньому.

computer-491760_1920

number40

ЗОНА НОВИН

Зона Новин допоможе Вам управляти своїм класним календарем, запланованими завданнями і проектами, загальношкільними заходами, святами, урочистостями. Тут можна показувати і прогноз погоди, температуру повітря та світові новини. Ви також можете використовувати цей простір, щоб зазначити ваші щоденні завдання, роботу в класі та домашні завдання. Виділіть частину цього простору для того, щоб учні ділилися їхніми особистими або навчальними новинами.

number37

ЗОНА МАТЕРІАЛІВ

Зона Матеріалів створюється для того, щоб підготувати вас до роботи. Тут ви можете розкласти олівці, ручки, маркери, точила, степлери, ножиці, папір, клей, стрічки, скріпки, тканину, паперові рушники, дезінфікуючий засіб для рук й інші інструменти. Використовуйте це місце для довідкових матеріалів, таких як таблиці з формулами і графіками, методичних посібників, довідників, підручників, блокнотів і журналів. Ця зона також може бути зручним місцем для виконання домашньої роботи. Забезпечте достатньо матеріалів на прибирання, щоб водночас виховувати добрих громадян.

crayon-215873_1280

number38

ЗОНА СПІЛЬНОТИ

Ця зона може задовольняти кілька цілей. Тут учням можна нагадувати, що ми всі працюємо для досягнення спільної мети. Ця зона для обговорень того, що було вивчено,  для заведення нових знайомств, для запитань-відповідей, а також рефлексій. Ці обговорення дають вчителю можливість оцінити прогрес дитини і отримати інформацію на майбутнє. На початку року ви будете вести ці обговорення самостійно, але це повинне продовжуватись лише до моменту, коли учні зможуть самостійно фасилітувати дискусії.

number39

ЗОНА ТИШІ

Ділити простір класу з-понад двадцятьма (а то й більше) дітьми не завжди легко. Деякі учні природно воліють працювати наодинці, в той час як іншим просто потрібна Зона Тиші, щоб робити завдання, читати, писати, рахувати або рефлексувати. Запасний стіл і стільці в кутку вашої кімнати можуть бути використані для Зони Тиші. Якщо це можливо, дайте дітям навушники, щоб допомогти відфільтрувати шум у класі.

picjumbo.com_IMG_4118

number35

ЗОНА ВЧИТЕЛЯ

Зона вчителя – маленький оазис. Вона  допоможе вам управляти всіма вашими професійними обов’язками. Використовуйте простір, щоб показати свою особистість – показуйте фотографії родини, друзів, домашніх тварин або залиште кілька дорогоцінних заміток і невеликі подарунки від ваших студентів. Ця зона – це ваш професійний простір, де ви плануєте, оцінюєте, аналізуєте дані, і завершуєте свою працю. Ви можете використовувати цей простір для проведення розмов тет-а-тет з своїми учнями. Також ви можете помістити тут різноманітні сертифікати професійного розвитку, що задасть бізнес-тон, коли батьки, колеги, або адміністратори відвідуватимуть ваш клас.

picjumbo.com_Smooth-Touch-Workspace

number34

ТЕМАТИЧНА ЗОНА

Ця зона відводиться для технічних інструментів, тематичних  книг, ігор, що стосуються предмету, який ви викладаєте. Важливо також показати, як це переплітається з іншими предметами. Спобуйте розмістити тут діаграми з ключовими ідеями і стратегіями, картки, тощо. Представте основних людей в даній галузі, роздрукуйте терміни і різні допоміжні матеріали. Додайте на стіну візуальні ефекти і реальні об’єкти.


Авторка статті: Veronica Lopez,  a professional development trainer, teacher, and principal.
Переклад на українську: Лілія Боровець
Джерело оригіналу. 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s